26 жовтня 2017

Сворачивание социальных гарантий – тренд современной украинского государства, который может привести к социальному взрыву

  В Украине методично ликвидируется система социальной защиты. Мы все дальше и дальше уходим от идеала социального государства. Фактически происходит его демонтаж. Подобная политика подрывает сложившийся общественный договор и чревата социальным взрывом.

17 жовтня 2017

Деоккупация Донбасса и Крыма. Проблемы, о которых не говорят вслух

Деоккупация Донбасса и Крыма. Проблемы, о которых не говорят вслух

  Самым большим желанием украинской власти и простых украинцев было бы возвращение Донбасса и Крыма в лоно Украины. Причем таким образом, чтобы максимально получить статус-кво хотя бы по состоянию на январь 2014 года. Насколько такое возможно и смогут ли этому помочь последние законодательные новации и существующие в государстве проблемы?

  В минувшую пятницу, 6 октября, депутаты приняли в первом чтении закон о реинтеграции Донбасса.

02 жовтня 2017

Співпраця чи боротьба? Нові тенденції антикорупційної політики

Співпраця чи боротьба? Нові тенденції антикорупційної політики

Антикоррупционная работа – ключ к реформированию страны. Но сегодня этот ключ часто используют не совсем по назначению. Государство, вместо сотрудничества в вопросах антикоррупционной политики, все больше придерживается линии поведения, направленной на конкуренцию. Такой вектор может привести к фиаско всей антикоррупционной работы.

24 травня 2017

Діалог навколо боротьби з корупцією триває

Діалог навколо боротьби з корупцією триває

  Вже вдруге сьогодні взяв участь у щорічних   парламентських  слуханнях з питань щодо протидії корупції. Національним агентством з питань запобігання корупції була презентована  щорічна національна доповідь щодо реалізації засад антикорупційної політики в Україні.

  У сесійній залі парламенту були народні депутати України, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, що здійснюють діяльність, пов’язану із запобіганням і протидією корупції, профільних міжнародних організацій, наукових установ та громадяни України.

11 травня 2017

Рада Євросоюзу підтримала відміну візового режиму для України

Рада Євросоюзу підтримала відміну візового режиму для України

  Кілька годин тому  Рада міністрів Євросоюзу  ухвалила   рішення про надання  громадянам України права на безвізові  поїздки.

 Сподіваюся, що найближчими  днями   у Страсбурзі   підпишуть відповідний законодавчий акт  і 34 європейських країни увімкнуть зелене світло для безвізових короткострокових поїздок громадянам  України. 

 «Безвіз» –  це свідчення стратегічної правильності нашого європейського вибору, безповоротності курсу на інтеграцію до Європи. Це – і визнання позитивних зрушень на шляху реформ: план візової лібералізації містив майже півтораста пунктів, які забезпечили реальні зміни в багатьох сферах життя.

   Щиро вітаю, шановні  співвітчизники, з дійсно  історичною  для всіх нас ухвалою Ради Євросоюзу!

27 квітня 2017

Єдиний антикорупційний центр. Шанс реанімувати антикорупційну політику в Україні

Розрізненість антикорупційних органів дискредитує державну політику у справі боротьби з корупцією. Більш того, відсутність єдиного центру в антикорупційній політиці  лише породжує додаткову напруженість  в суспільстві  та державі.  Цю  проблему  може  вирішити  реформа,  метою якої  може слугувати  утворення  Єдиного  антикорупційного  центру.

  Неадекватна модель антикорупційної структури - причина неповороткості й  малоефективності

  Попри наявність низки  антикорупційних органів в Україні, справи в цій сфері просуваються надто повільно. Всілякі рейтинги рівня корумпованості цьому  яскрава демонстрація. Ми впевнено  отаборилися  в групі «найуспішніших» знизу.

  Розміри корупції набули таких  масштабів, що вже загрожують власне  основам держави. Для прикладу наведу дані, що озвучив Артем Ситник - «корупційний ринок» України оцінюється в 85 млрд. грн. І це тільки суми, що фігурують в справах НАБУ. А скільки ще не обліковано, не виявлено ?! Для порівняння – це понад  десятини держбюджету  2017 року.

24 квітня 2017

Друга спроба призначити аудитора НАБУ від Верховної Ради: нові сутички чи вибори?

Друга спроба призначити аудитора НАБУ від Верховної Ради: нові сутички чи вибори?

Чи оберуть з другої спроби аудитора НАБУ від Верховної Ради, або ми спостерігатимемо  й надалі  серіал  політичної конфронтації в українському парламенті?

   Комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції проголосив   черговий «конкурс» на пост аудитора НАБУ за квотою Верховної Ради. Як йдеться в інформації від комітету «подавати заявки можна до 3 травня».

  Хотів би висловити деякі власні міркування і застереження організаторам повторного конкурсу. А саме:

  По перше. Комітет з питань запобігання та протидії корупції знову, як мені здається, йде по шляху конфлікту і конфронтації в парламенті. Можливо, його керівник, будучи професійним опозиціонером, навмисне проектує подібну ситуацію, щоби  за звичкою, зайвий раз заявити про чиюсь «злочинність». Проте, впевнений в цьому, питання вибору аудиторів НАБУ повинно бути  осторонь  вузьких особисто-партійних інтересів.

14 квітня 2017

Кризис антикоррупционных органов. Тенденции и пути решения

  Конфликт, который разворачивается вокруг НАПК, свидетельствует о нарастании кризиса всей системы антикоррупционных органов. Причем кризис имеет системный характер, и выход из него потребует изменений всей антикоррупционной системы страны.

  Последние данные международной аудиторской компании Ernst&Young, где Украина оказалась на первом месте среди самых коррумпированных развивающихся стран мира, лишь очередной раз указали на глубокий кризис, в котором находится антикоррупционная политика нашего государства.

  Деятельность создаваемой и действующей системы антикоррупционных органов – НАБУ, НАПК, САП – пока не имеет ощутимого позитивного влияния на ситуацию в этой сфере общественно-государственных отношений, по крайней мере, в глазах международных аудиторов.

27 березня 2017

Е-декларированием должно быть охвачено все население, а члены общественных организаций в первую очередь!

Е-декларированием должно быть охвачено все население, а члены общественных организаций в первую очередь!

  Для меня, как главы Департамента антикоррупционной политики Международного комитета защиты прав человека не совсем понятен резонанс, который поучило голосование законопроекта №6172 в Верховной Раде Украине. Особенно в части якобы ограничения прав общественных организаций.

  Напомню, упомянутый закон, в частности, пересматривает круг лиц, которые должны быть охвачены обязательным декларированием своих доходов. Так, из закона «О предотвращении коррупции» исключили некоторые категории военнослужащих, которые в обязательном порядке должны были декларировать свои доходы. Также закон предусматривает включение в перечень об обязательном декларировании членов общественных организаций.

10 березня 2017

Слова є, дій не спостерігається

Слова є, дій не спостерігається

  Я неодноразово схвально відгукувався на кожен крок, що наближав громадськість до формування, утворення та перших дій низки як правоохоронних, так і превентивних органів, покликаних  запобігати корупції.

  Ось і цими днями з цікавістю ознайомився з перебігом консультацій посадовців Національного агентства  з питань запобігання корупції спільно з експертами Данської агенції з міжнародного розвитку (DANIDA) та Міністерства закордонних справ Данії. Обговорювалося  формування Стратегії розвитку НАЗК, що відбувалося у формі swot-аналізу та семінарів-практикумів, у ході яких експерти вивчали сильні та слабкі сторони проекту, з'ясовували ризики, що здатні спричинити загрози під час реалізації НАЗК своїх повноважень.

07 березня 2017

Дорогі жінки!

Дорогі жінки!

Сердечно вітаю вас із Міжнародним жіночим днем 8 Березня!

Правове становище жінки на рівні  суспільства і сім’ї є показником розвитку політичного, соціального і правового державного устрою.

 

28 лютого 2017

Антикорупційні суди. Перспективи впровадження.

  В Києві відбувся круглий стіл на тему «Перспективи впровадження антикорупційних судів». Організатором став Департамент антикорупційної політики Міжнародного комітету захисту прав людини. У заході взяли участь експерти з України та іноземні гості. Обговорювали перспективи впровадження в Україні антикорупційних судів.

  Довкола утворення системи антикорупційних судів тривають суперечки. Найбільш помітно це виявилося в лютому після реєстрації у Верховній Раді  законопроекту № 6011 «Про антикорупційні суди». Учасники круглого столу, що відбувся в департаменті антикорупційної політики Міжнародного комітету захисту прав людини вирішили проаналізувати норми документу, який, без перебільшення, покликаний втілити в життя благородну місію – забезпечити умови повернення до Державного бюджету України активів, отриманих корупційним шляхом.

24 лютого 2017

Трамп як символ зміни глобальної парадигми міжнародної політики.

   Обрання президентом Дональда Трампа позначило не просто зміну адміністрації в США. Це ознаменувало остаточне оформлення зміни світового зовнішньополітичного тренду. Міжнародна політика впевнено дрейфує від ідеалістичного сприйняття світового устрою з його вірою в глобальну демократію та лібералізм в бік раціонального прагматизму. Україні це також слід розуміти і вибудовувати свою політику виходячи із нових політичних реалій.

20 лютого 2017

Ціна демократії чи політичний податок

  Не секрет, що нехтування усталеними світовими нормами та корупція  перетворили  українську політику в засіб захисту бізнес - інтересів. Чи сприятиме Закон про фінансування політичних партій виправленню стану справ ?

  До підручника з історії сучасної української політики 2016-й увійде як перший рік запровадження Закону про фінансування політичних партій. Простіше кажучи - основні політичні сили почали отримувати бюджетні кошти. Ініціатори Закону очікують, що його застосування дозволить зруйнувати клептократичні підвалини українського політикуму. Депутати з опоблоку і радикали називають його неефективним, а витрати на нього - марнотратством, неприпустимим під час такого зубожіння народу.

09 лютого 2017

Амністія хабарників не пройшла. Поки що в Румунії

Амністія хабарників  не пройшла. Поки що в Румунії

  Сусідня Румунія за останні кілька років зробила два прориви: країна серйозно підточила корупційну систему і зробила значний поступ у економіці. Успіхи Румунії надихають  не лише українських єврооптимістів.

  Все ж нещодавно приводом для багатотисячних демонстрацій у румунських містах стало рішення уряду про масову амністію. Аргументуючи, що в'язниці переповнені, міністерство юстиції оголосило, що мають бути помилувані в’язні віком понад 60 років, вагітні жінки, матері з неповнолітніми дітьми. Звільнити планувалося також винних у злочинах, пов’язаних із насильством. А ще надати свободу або суттєво скоротити терміни покарання засудженим за корупцію.

[12 3  >>